top of page
2.png

Bloomea®PRO

Innowacyjny modeling skóry o naukowo udowodnionej skuteczności

Modeling skóry za pomocą urządzenia Bloomea®PRO to nowatorski, bezbolesny zabieg na twarz, szyję i dekolt, dający efekt porównywalny z resurfacingiem laserowym. Twoja skóra jeszcze nie była tak gładka, jędrna i pozbawiona zmarszczek. 

Technologia, w którą wyposażona jest Bloomea®PRO, była początkowo wykorzystywana przez francuskich chirurgów plastyków w w celu leczenia różnych niedoskonałości skóry, przede wszystkim w terapii blizn i rozstępów. Po latach testów i badań klinicznych odkryto niezwykły potencjał tego urządzenia również w zabiegach liftingujących. I tak Bloomea®PRO trafiła w ręce kosmetologów.

Wielokrotnie nagradzana na rynku międzynarodowym za innowacyjność i spektakularne efekty, stała się najbardziej pożądanym zabiegiem ostatnich 2 lat zarówno w Polsce, jak i w całej Europie.

Niezwykle skuteczna i bezbolesna technologia, do tej pory zarezerwowana dla klientów gabinetów chirurgii plastycznej, dostępna jest w Gabinecie Scarlet w Chojnicach.

Dla kogo?

Zabieg polecany jest osobom, które oczekują kompleksowego odmłodzenia skóry twarzy, szyi i dekoltu: wymodelowania owalu twarzy, zredukowania zmarszczek, blizn lub przebarwień, zagęszczenia skóry, zwężenia porów oraz jej bardzo mocnego wygładzenia i nawilżenia. To także zabieg dla osób chcących zmniejszyć rozstępy zlokalizowane na udach, pośladkach, piersiach, brzuchu, biodrach oraz wygładzić blizny pooperacyjne.

Zabieg można bezpiecznie wykonywać przez cały rok na każdego rodzaju skórze, w tym mocno przesuszonej, bardzo cienkiej lub naczyniowej.

W czym tkwi sekret aparatu Bloomea®PRO?

Urządzenie wyposażone jest w technologię TRIO M.M. L. Pod tym skrótem kryje się : Makroeksfoliacja, Mikrowibracja i Luminoterapia. Dzięki kombinacji tych trzech technologii, w połączeniu z różną gradacją tipów ścierających i ilości zabiegów, możemy uzyskać efekt od łagodnego odświeżenia skóry począwszy, po silnie liftingujący.

Badania porównawcze przeprowadzone przed kuracją i po serii czterech zabiegów wykazały namnożenie elastyny aż o 20% w stosunku do fazy wyjściowej, co jest efektem porównywalnym do zabiegów resurfacingu laserowego.
 

Przebieg zabiegu

Na początku zabiegu przeprowadzana jest makroeksfoliacja, czyli złuszczanie naskórka jednorazowym tipem ścierającym, odpowiednio dobranym do rodzaju skóry. Następnie ziarnistą część końcówki usuwa się, odsłaniając silikonową rolkę przystosowaną do rozpoczęcia drugiego etapu, czyli modelowania za pomocą mikrowibracji. Na skórę aplikowany jest koktajl Bloomea®PRO bogaty w cenne składniki aktywne: kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. Głowica zostaje wprowadzona w drgania oscylacyjne wysokiej częstotliwości, umożliwiające wprowadzenie składników aktywnych nawet do poziomu skóry właściwej.

Końcowym etapem jest nałożenie maski, dającej efekt natychmiastowego ukojenia po zabiegu.

W trakcie trwania całej procedury emitowana jest wiązka światła w bliskiej podczerwieni (633 nm). Udowodniono, że fala o tej długośc wspomaga proces przebudowy skóry. Pod wpływem naświetlania dochodzi do przyspieszonej odbudowy łańcuchów kolagenowych oraz namnażania elastyny, co korzystnie wpwa na końcowy efekt liftingu.

Przez cały czas trwania serii zaleca się stosowanie w domu kremowego koktajlu Bloomea®PRO na bazie kwasu hialuronowego.

Jakich efektów można się spodziewać?

Po serii zabiegów następuje poprawa owalu twarzy oraz wyraźne długotrwałe odmłodzenie skóry. Jest ona bardziej napięta, ujędrniona i wygładzona. Dzięki jej silnemu nawilżeniu i dotlenieniu poprawia się koloryt i struktura. Skóra na długo pozostaje promienna, rozjaśniona i miła w dotyku. Bloomea®PRO świetnie sprawdzi się również w redukcji rozstępów pociążowych, jak i tych wynikających z nadmiernej wagi.

Przeciwwskazania

  • zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry,

  • trądzik,

  • nadżerki,

  • nowotwory skóry,

  • naczyniaki jamiste,

  • terapia przeciwtrądzikowa (wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa)

Rekomendowana liczba zabiegów liftingujących w zależności od kondycji skóry między 5 a 12 w odstępach 7-10 dni.

Rekomendowana liczba zabiegów redukujących rozstępy między 8 a 12 w odstępach 14-21 dni.

bottom of page